מתח, לחץ, דיכאון, חרדות או חוסר שינה מהעובר עלינו?

החיים האינטנסיביים והמודרניים בעולם המערבי ובפרט אצלנו בארץ, מחלישים לנו את האנרגיה. מעצם האינטנסיביות שחיי היום יום דורשים מאיתנו, עבודה אינטנסיבית, לחצים במשפחה ובבית, התמודדות כלכלית יום יומית, חשיפה אדירה לאינפורמציה, גירויים, אפילו קרינה סלולארית ויותר מכול הפחד ואי הוודאות של המצב הביטחוני של מדינת ישראל. כל אלו מעסיקים לנו את תת המודע וכמובן גם את החלק אליו אנחנו מודעים במוח.שחיקה אינטנסיבית כזו מובילה וגורמת למספר תופעות שהוגדרו כבר בהיסטוריה, עוד בתחילת דרכה של הרפואה הסינית לפני למעלה מ-4,000 שנה, מאז ועד היום גם הרפואה המערבית הגדירה מצבי מחלה אשר נובעים מכל הנושאים הללו.
 
מתח ולחץ

כרופא סיני אני נפגש עם עשרות מטופלים בשבוע שהמכנה המשותף לתופעות מהם סובלים, הוא שחיקה בעקבות חשיפת יתר אינטנסיבית למתחים והלחצים של החיים, אשר גורמים לדרדור 
מצבם האנרגטי בגוף וכן החלשות מערכת החיסון במילים אחרות מתח ולחץ הוא שער להמון תופעות פיזיות כגון: כאבי ראש, הפרעות לחץ דם, התפרצויות של מחלות אוטואימוניות, תופעות של אלרגיות, פריחות ופסוריאזיס.
 
היום ברפואה המערבית קושרים את המחלות הללו למצב הפסיכולוגי או הפסיכוסומאטי של החולה.

כמובן שלמצב הזה נלוות גם תופעות נוספות שהן כבר רגשיות או נפשיות ויכולות להתבטא בצורה של הפרעות שינה או חוסר שינה, חרדות והתקפי חרדה וכמובן הפרעות דיכאון.

ברפואה הסינית בשיטת הקיסר הצהוב, המטפל שלנו מאבחן את מצבו האנרגטי של החולה על- ידי אבחנת דפקים סינית שנותנת אינפורמציה מדויקת על מצבו האינדיבידואלי של אותו אדם ולאחר שיחה קצרה עוברים לחלק הפיזי של הטיפול שיכלול דיקור סיני של מספר נקודות אקופונקטורה שתפקידן להוריד את רמת המתחים ולחזק את האדם כך שיהיה הרבה יותר חסין ומחוסן לכל ההשפעות הסביבתיות הללו אשר גרמו לו להגיע למצב הזה מלכתחילה.

בנוסף לדיקור מחטים ישנם גם עזרה נוספת, מעולם צמחי המרפא מתוך התורה של צמחי המרפא הסיניים ויש מספר פורמולות צמחים שתפקידן לטפל בכל אחד מהמצבים הרגשיים שציינו.

הפורמולה העיקרית שמומלצת נקראת AIR SUPPLY תערובת צמחים סיניים מאוד מיוחדת שעוד בהיסטוריה העתיקה של הרפואה הסינית שימשה את הקיסר הצהוב בעצמו, שסבל גם הוא, מהפרעות מתח, דיכאון, מניה וחרדות. אותה פורמולת צמחים התפתחה עם השנים. ה-AIR SUPPLY שאנו מקבלים היום מהרופא הסיני מתאימה מאוד לאדם המודרני של היום, אז כמו שאמרנו AIR SUPPLY מפחיתה מתחים, מורידה לחצים מקלה על מצבי דיכאון ומפסיקה את תחושת החרדה והתקפי החרדה.

פורמולת הצמחים השנייה נקראת TWILIGHTS והפורמולה הזו שונה בתפקודיה, ב- TWILIGHTS משתמשים כדי להוריד את רמת המתחים ולשפר את איכות השינה. אחת הסיבות שחשוב לשפר את השינה היא שבחוסר מנוחה גם הרמה האנרגטית שלנו ירודה, גם יכולת התפקוד היום יומי וגם המצב רוח.


את צמחי המרפא הסיניים ניתן לצרוך גם לתקופות ארוכות או להשתמש בפורמולה באופן קבוע ולפי הצורך.