מחלות כרוניות, איך יוצאים מזה?

תחת המטריה של מחלות כרוניות ישנה קשת רחבה של מחלות ותופעות כמו:

סוכרת

סוכרת
מתבטא ברמות גבוהות של סוכר בדם, שהסוכר הגבוה ידוע כפוגע בכלי דם וגורם לטרשת עורקים, יכול לפגוע במערכות העצבים, מצב שנקרא רטינופטיה.
סוכר יכול לפגוע גם בראייה ובתפקודי כליות. ברפואה המערבית הזיהוי של מחלת הסוכרת נעשה על ידי בדיקות דם. למחלה זו יש אופי גנטי מסוים וגם ניתן לראות סיפורים משפחתיים רבים של התפרצות המחלה. הטיפול המערבי כולל כדורים ממשפחת המטאפורמינים (גלוקופאז, גלובן, דיאבדיק ואבנדיה) ובמצבים שהטיפול הזה אינו עוזר עוברים לזריקות אינסולין, כמו לנטוס או זנוביה. סוג סוכרת זו עלולה גם להופיע אצל מי שצורך תזונה לקויה וסובל מעודף משקל. 

אצלנו בקיסר הצהוב כחלק מהטיפול בהפחתת הסוכר נמליץ על תזונה מיוחדת לחולים ונבצע טיפולים בדיקור סיני על מנת לעודד את הלבלב לייצר אינסולין ולשפר את התפקוד של קולטני האינסולין ברקמות. ישנה גם פורמולת צמחים שנקראת Extra Low אשר מסייעת לספיגה טובה יותר של סוכר ופירוק טוב יותר של שומנים (טריגליצרידים).

יתר לחץ דם

יתר לחץ דם הינה תופעה מסוכנת שבהזנחת טיפול עלולה להידרדר ולהוביל להתקפי לב ואירועים מוחיים. הרפואה המערבית משתמשת בכמה קבוצות של תרופות לטיפול במחלה, קבוצה אחת אלו הם חוסמי-בטא כמו נורמיטן וקרדילוק וקבוצה נוספת זה תרופות משתנות כמו אוקסר ואיזותיאזיד.

בגישה הטבעית טוענים שיש קשר ישיר בין לחץ דם לבין מתחים, כעסים ולחצים ולכן הטיפול הטבעי עוזר במניעת יתר לחץ דם על ידי הרגעה וויסות הגוף.


דלקת מפרקים

ראומטואידרוטאיטיס היא מחלה כרונית עתיקת יומין. אופי המחלה הוא אוטואימוני, הגוף ומערכת החיסון תוקפים את המפרקים וגורמים לתופעות של נפיחות, אדמומיות, כאב ומגבלה בתנועה. ישנם כמה צורות של דלקת פרקים, הדלקת הקלאסית אשר מתבטאת במפרקים גדולים בצורה סימטרית לרוב במפרקי הירכיים, הברכיים, הכתפיים והמרפקים. הצורה השנייה נקראת אוסטאוארטריטיס, היא מתבטא יותר באזורי כפות הידיים וכפות הרגליים. במקרים מסוימים במפרקים המודלקים עלולה להופיע תופעה של פסוריאזיס על גבי העור. הבדיקות הרפואיות המומלצות הינן שקיעת דם – ESR, ראומטואיד פקטור – RF ובדיקת CRP. הטיפול ברפואה המערבית הוא על ידי תרופות כימותרפיות ממשפחת המטאטורקסת או האימורן וכמובן טיפולי דחף בסטרואידים וקורטיזונים.

ברפואה הסינית בשיטת הקיסר הצהוב דיקור המחטים משולב עם אלקטרודות אשר עושות גירוי חשמלי דרך המחט אל המפרקים החולים, הטיפול מפחית כאב, מוריד את הנפיחות ומסייע לחזרה לתפקוד הרגיל. בשילוב עם הדיקור הסיני אצלנו בקיסר הצהוב עושים טיפולים של פיזיותרפיה סינית בשיטות של טווינא, גוושא, שיאצו, עיסוי, רפלקסולוגיה וכוסות רוח על מנת לשפר את מצב המטופל. ישנה פורמולה שנקראת Moon Walk, הפורמולה הזאת ספציפית לטיפול במצבים אורטופדים ומצבים ראומטיים והפחתת כאב.

כולסטרול וטריגליצרידים

מקור הבעיה של הכולסטרול והטריגליצרידים בעולם נובע מתזונה לקויה במערב. רמות גבוהות של שומנים יכולות לסכן את מערכת הלב וכלי הדם ולגרום לתופעות פטאליות של סיכון חיים. ברפואה הטיפול הוא על ידי מתן תרופות ממשפחת הסטטינים, כמו סימבסטטין, ליפיטור וקרסטור אשר אמורות לסייע בפירוק השומן. לתרופות אלו רצף תופעות לוואי אשר מתבטאות בדרך כלל בחולשה, כאבי שרירים וקושי בהליכה ובקימה.

הגישה הטבעית מדברת על צריכה של אומגה 3,6,9, שיפור איכות המזון, פעילות גופנית וטיפולים בדיקור סיני על מנת לשפר את תפקודי הכבד ולעזור בפירוק השומנים והטריגליצרידים.

מחלות כרוניות נוספות 

כגון כשל כיליתי וירידה בתפקודי הכליות או מחלות ממשפחת ה- COPD כגון אסטמה כרונית ואמפיזמה גם להן ישנו טיפול ספציפי ברפואה הסינית. בשיטת הקיסר הצהוב, מהסיבה שהטיפול הסיני הוא טיפול אישי ואינדיווידואלי, אנחנו ממליצים לסובלים מהבעיות הללו להגיע לפגישת אבחון וייעוץ בה נבדוק את התיק הרפואי ונעריך את מצב המחלה, כך שנוכל לסייע בצורה המהירה להחלים.